جمعه ١٧ مرداد ١٣٩٩
اخبار
نقشه سایت وب سایت قبلی
Mail: darman@yums.ac.ir
معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
لینک های مفید
مرجع تخصصی فیلم آموزشی پزشکی
ورود کاربر
« عضویت »
نظرسنجی
میزان رضایت شما از خدمات ارائه شده در بیمارستان های تحت پوشش معاونت درمان به چه میزان است؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف  چاپ        ارسال به دوست

واحد مامایی معاونت درمان دو کارگاه آموزشی برگزار نمود

واحد مامایی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اقدام به برگزاری کارگاه های آموزشی مدیریت خونریزی درمامایی و کارگاه تریاژ در بلوک زایمان برای ماماها و متخصصین زنان را در دو روز متوالی برگزار نمود.

 به گزارش روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان: خانم هادی نیا کارشناس مسئول واحد مامایی معاونت درمان از برگزاری کارگاه های آموزشی در سالن بیمارستان امام سجاد(ع) خبر داد و گفت: روز 13 آبانماه اقدام به برگزاری دوره مدیریت خونریزی درمامایی با هدف توانمند سازی پرسنل درخصوص کنترل خونریزی های پس از زایمان که یکی از عمده ترین علت مرگ و میر مادران باردار می باشد کردیم.

وی ادامه داد: این دوره با حضور اساتید هیئت علمی دانشگاه؛ گروه زنان و بیهوشی و هماتولوژی موارد مربوط به خونریزی ها  و اهمیت خون وفراورده های خونی و نقش متخصصین زنان و بیهوشی، ماما و دیگر گروه های درگیر مورد بحث و بررسی قرار گرفت  و نسبت به ارتقاء و سلامت مادران و رعایت حقوق آنها تاکید شد.

کارشناس مسئول واحد مامایی ادامه داد: در ادامه کارگاه آموزشی مدیریت خونریزی در مامایی که روز گدشته برگزار شد، امروز هم  کارگاه تریاژ در بلوک زایمان جهت ماماها و متخصصین زنان برگزار شد  که در این کارگاه مراحل اقداماتی درمانی برای بیمار از زمان ارزیابی مادر بیمار در بدو ورود، علت مراجعه و شرایط بیمار و همچنین اقدامات مورد نیازی که باید صورت پذیرد بررسی و آموزش داده شد.

هادی نیا افزود: در این کارگاه های آموزشی که در دو روز متوالی برگزارشد با استفاده از حضور اساتید هیئت علمی داتشگاه برای آگاه سازی پرستل در مورد سطح بندی مادران وانجام اقدامات درمانی بررسی شد.


 


١٨:٣٨ - سه شنبه ١٤ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ٢٦٢٣٢    /    تعداد نمایش : ٦١٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
آمار مراجعه کنندگان به وب سایت

بازدید کنندگان آنلاین:1
بازدید امروز سایت:306
بازدید این صفحه:41323
تعداد کل بازدید:2459422

اطلاعات تماس

آدرس معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

آدرس :

یاسوج-بلوار شهید مطهری-معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد
تلفن معاونت درمان

تلفن تماس:

074-33336577
فکس معاونت درمان

دورنگار:

074-333336578